Genel Bilgiler

Okulumuz Afyon-İzmir karayolu üzerindeki Ali Çetinkaya Kampüsü içerisindedir. Kampüs alanında, Afyon Meslek Yüksek Okulu, Ahmet Necdet Sezer Uygulama ve Araştırma Hastanesi (Mavi Hastane), Afyon Kocatepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, Afyon Sağlık Yüksekokulu, Yüksekokulumuza ait Seramik, Mobilya, Mermer, İnşaat, Mimari Restorasyon Atölyeleri, Turizm ve Otelcilik, Aşçılık, Büro Yönetimi ve Sekreterlik Uygulama Alanları, Bilgisayar, Elektrik, Elektronik, Makine, Gıda Uygulama Laboratuvarları, Kütüphane ve İnternet Cafe bulunmaktadır.

Kampüsümüzde öğrencilerimiz, öğretim elemanlarımız, idari kadromuz ve Afyon halkı spor etkinliklerine katılabilmektedir. Bu amaçla kampüsümüzde futbol, basketbol ve voleybol sahalarının bulunduğu Mehmet Sami Hancıoğlu stadyumu hizmet vermektedir. 2000 yılında kullanıma açılan 9600 metre karelik bu stadyumda 1000 kişi kapasiteli birde tribün yer almaktadır.

Kampüse ulaşım, minibüsler ve halk otobüsleriyle sağlanmakta, öğrenciler ulaşımda hiçbir problemle karşılaşmamaktadır. Kampüste öğrenim gören öğrenciler; şehir merkezindeki devlet yurtları, özel yurtlar veya konutlarda barınmaktadırlar. Kantinimizde, öğrencilere beslenme, içecek, oturma, müzik gibi hizmetler verilmektedir. Öğrenciler ayrıca kampüsteki yemekhaneden de yararlanabilmektedirler. Öğrencilerimizin sağlık sorunları Mediko Sosyal Merkezinde çözümlenmekte ve gerekli görülen durumlarda öğrencilerimiz kampüs alanındaki Ahmet Necdet Sezer Uygulama ve Araştırma Hastanesine (Mavi Hastane) sevk edilmektedir.

Afyon Meslek Yüksek Okulu bünyesinde bulunan 17 bölümün altında 36 program ve yaklaşık 5400 öğrenci, 63 Akademik Kadro, 15 İdari Kadro ile eğitim ve öğretimine devam etmektedir.
 

Afyon Meslek Yüksekokulu Programları:

Aşçılık Makine
Bilgisayar Programcılığı Mimari Restorasyon
Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Mobilya ve Dekorasyon
Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları
Çocuk Gelişimi Otomotiv Teknolojisi
Doğal Yapı Taşları Teknolojisi Pazarlama
Elektrik Radyo ve Televizyon Teknolojisi
Elektronik Teknolojisi Seramik, Cam ve Çinicilik
Et ve Ürünleri Teknolojisi Tekstil Teknolojisi 
Gıda Teknolojisi Turizm ve Otel İşletmeciliği
İnşaat Teknolojisi Yerel Yönetimler 
İşletme Yönetimi  

 

Akademisyen Hızlı Erişim

Öğrenci Hızlı Erişim