GENEL BİLGİ

Turizm ve Otel İşletmeciliği programı, lise eğitiminden sonra I ve II öğretim olarak iki yıllık bir eğitim sunmaktadır. Öğrenciler ilgili meslek lisesi mezunları arasından sınavsız olarak ve bunun yanında Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nce (ÖSYM) yapılan Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) ile seçilmektedir. Programa her yıl yaklaşık, I. öğretim 60 ve II. öğretim 60 toplam 120 öğrenci alınmaktadır. Aynı zamanda öğrencilerin mezun olabilmek için, 2.00 ortalamayı sağlamaları gerekmektedir. Bunun yanında öğrencilerin mezun olabilmesi için, 30 iş gününü kapsayan bir stajı tamamlaması da zorunludur.

AMAÇ

Turizm ve Otel İşletmeciliği programı, turizm sektörünün ihtiyacı olan ön büro, kat hizmetleri, servis ve seyahat acenteciliği alanlarında faaliyet gösteren işletmelerin hizmet ve üretim sürecinde etkin görev alabilecek nitelikli insan gücü yetiştirmeyi amaçlar. Ayrıca Maliyet işlemleri, konaklama sektörünün ve yiyecek-içecek sektörünün yapısı ve ilgili alanlarda bilgi ve yetenek kazandırılmaktadır. Programda sadece, teorik bilgiler değil, bunun yanında kampüs içerisindeki uygulama tesislerimizde ve Afyon’daki turistik işletmeler de uygulamaya yönelik faaliyetlere de yer verilmektedir.

İSTİHDAM OLANAKLARI

Programdan mezun olan öğrencilerimiz turizm sektöründeki konaklama işletmeleri, yiyecek-içecek işletmeleri ve seyahat acenteleri alanlarında nitelikli eleman olarak çalışma imkanı bulabilmektedirler.

29 January 2016, Friday 7562 kez görüntülendi