16-19 Ocak 2019 tarihleri arasında Antalya ANFAŞ Fuar alanında gerçekleştirilen Gelenekten Geleceğe Yemek Yarışmasında Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) öğrencileri birçok kategoride ödül aldı.

Antalya Gastronomi ve Eğitimciler Birliği (AGEB) Derneği tarafından düzenlenen yarışmaya AKÜ Afyon Meslek Yüksekokulu (MYO) Aşçılık Programı öğretim üyeleri ve öğrencileri ile Turizm Fakültesi Gastronomi Bölümü öğretim üyeleri ve öğrencileri katıldı.

Aşçılık Programından 2’si Altın 8 Madalya 2 Kupa

Afyon MYO Aşçılık Programı Öğretim Görevlileri Tansu Çelik ve Erkan Çelik ile birlikte yarışmaya katılan Aşçılık Programı öğrencileri toplamda 10 ödül aldı. Kapalı Kutu kategorisinde Elif Akyüz ve Yusuf Turna tarafından 2 altın madalya ve kategori şampiyonluk kupası kazanılırken; Merve Sida Sezgin ve Hamza Kaya ise 2 gümüş madalyaya sahip oldu. Zeytinyağlı ve Meze kategorilerinde Aşçılık Programı Öğr. Gör. Tansu Çelik ile program öğrencileri Hatice Nut Binzet ve Hamza Kaya tarafından 3 gümüş madalyanın yanında kategori şampiyonluk kupası kazanıldı. Pilav yarışmasında ise Elif Akyüz gümüş madalya ile ödüllendirildi. Yarışma sırasında gösterdikleri performans sebebiyle program öğrencileri Emre Akdoğan ve Gürkan Kızılca’ya organizasyon komitesi tarafından teşekkür belgesi verildi. Ayrıca Afyon MYO Mermer Teknikeri Hüseyin Uysal’ın atık mermerlerden hazırlamış olduğu yarışma malzemeleri tüm dikkatlerin ürünlerin üzerine çekilmesini sağladı.

Yarışma süresince yerli üretim ürünler kullandıklarını ifade eden Aşçılık Programı Öğr. Gör. Erkan Çelik, “869 Yerliyse Yeriz sloganı ile yapılan organizasyonda geleneksel ve yerli ürünleri kullanmaya özen gösterdik ve bu da fark yaratan unsur oldu. Bu yarışmalar öğrencilerin kişisel ve mesleki gelişimlerine çok katkıda bulunacak” diye konuştu. Ayrıca yarışmaya desteklerini esirgemeyen üniversitemiz yönetimine, Güral Porselen’e, Delphin Be Grand Otel’e, Desen Üniforma’ya, Pirge Bıçak’a, Dut Bahçem üreticisi Kadir Dursun’a, Afyonlu Binzet ve Erşen ailelerine de çok teşekkür etti.

 

 

23 Ocak 2019, Çarşamba 419 kez görüntülendi