GENEL BİLGİ

Bu önlisans programında, mobilya, dekorasyon ve çeşitli ahşap işleme sektörüne yönelik nitelikli ara eleman ihtiyacını karşılamaya yönelik eğitim verilmektedir. Ayrıca öğrenciler aldıkları teorik ve uygulamalı dersler ile kendi işini kurabilme için gerekli yeterliliğe sahip olarak mezun olmaktadır. Programa yerleştirme Sınavsız Geçiş sistemi ve Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) ile yapılmaktadır. Sadece normal öğretim olarak eğitim veren programın kontenjanı 30 öğrencidir. Öğrenciler mezun olabilmek için 40 iş gününü kapsayan stajı yapmakla yükümlüdür. Öğrenciler tekniker ünvanı ile mezun olmaktadır.

 

AMAÇ

Mobilya, Dekorasyon ve çeşitli ahşap işleme sektörlerinde ara eleman ihtiyacı karşılanmakta ve ayrıca öğrencilere kendi işini kurabilme yeterliliği kazandırılmaktadır. 

 

SUNULAN OLANAKLAR

Programın 600 m² kapalı alana ve zengin makine donanımına sahip bir uygulama atölyesi vardır. Ayrıca dört adet bilgisayar laboratuarı ve iki adet çizim salonu bulunmaktadır. Öğrenciler, tamamı internet erişimine sahip bilgisayarları uygulama derslerinde kullanabilmektedirler.  

 

İSTİHDAM OLANAKLARI

Resmi ve özel mobilya, dekorasyon ve çeşitli ahşap işleme sektörlerinde tekniker ünvanıyla ara eleman olarak yada yönetici kademesinde çalışabilecekleri gibi kendi işlerinide kurabilmektedir.  

29 Ocak 2016, Cuma 931 kez görüntülendi